نش‌یم فیدر تسار هب پچ زا اه‌هژاو هک هنیا لکشم ؟هیچ لکشم الاح

حالا مشکل چیه؟ مشکل اینه که واژه‌ها از چپ به راست ردیف می‌شن

هشب اناوخان نتم زا یشخب تاقوا یهاگ ،رآ‌یآ.گالب رد هک هدموا شیپ مه امش یارب لمتحی! منظورم اینه که یحتمل برای شما هم پیش اومده که در بلاگ.آی‌آر گاهی اوقات بخشی از متن ناخوانا بشه مثل خط قبلی! البته فقط معطوف به بیان نیست و در بلاگفا هم اوضاع همینه. جریان اینه که در جستجوگر گوگل هم گاهی پیش میاد. یا شاید وب‌های دیگر نیز. یعنی مشکل نمی‌تونه فقط از سمت بلاگ بیان یا بلاگفا باشه.

حالا مشکل چیه؟ مشکل اینه که واژه‌ها از چپ به راست ردیف می‌شن. یعنی مرورگر «آبی» رو «یبا» نشون می‌ده. این مشکل بر‌می‌گرده به داستان utf-8 امّا مسئله اینه که فقط یک بخش از متن این مدلی می‌شه. اوضاع وقتی پیچیده‌تر می‌شه که فقط یک بخش ثابت و مشخص تغییر نمی‌کنه، بلکه هر دفعه ممکنه ی بخش متفاوتی از متن این مدلی بشه. واقعاً چه منطق و الگوریتمی پشت این مسئله‌اس رو من نمی‌دونم.

من ساعت‌ها وقت گذاشتم تا مشکل رو بفهمم و راه حلی پیدا کنم. دریغ از یک پاسخ! همچین مشکلی جریان نداشته گویا :/ این رندوم بودنش، مسئله‌ساز شده البته. از اونجایی که مشکل مشترک هستش، نمی‌تونه ایراد از قالب بلاگ من و یا دیگری باشه. باید مشکل از ابزارهای مشترک باشه. هرچند تغییراتی که می‌تونست موثر باشه رو چک کردم در قالب بلاگ ولی اصلاح نشد. تنظیمات مرورگر رو بررسی کردم. تغییر فونت، زبان و. جواب نداد که البته ارتباط چندانی هم نداشت. از افزونه‌های مختلف بهره بردم که مشکل utf-8 و انکود کرکترها رو برطرف می‌کنه ولی بازم اصلاح نشد. رفتم chrome://flags/ و تنظیمات direction رو هم تغییر دادم که بازم خبری نشد. مرورگر رو ریست کردم، حتّی از اوّل نصب ریختم و چند تلاش دیگه هم برقرار ساختم و بازم اصلاح نشد. هیچی دیگه، تسلیم شدم :)

حدس من اینه که آپدیت کروم باعث این مشکل شده. شاید هم بلاگ بیان و بلاگفا سازگار نیستن با آپدیت جدید ولی مسئله بهم ریختگی در جستجوگر گوگل (یا اگه در سایت‌های دیگه هم دیده بشه) همچنان پا بر جا می‌مونه. از اونجایی که توقف آپدیت اجباری کروم حوصله می‌خواد، دیگه سراغش نرفتم. حالا من رفتم گزارش مشکل رو فرستادم برای گوگل کروم. فعلا باید هر موقع متن نامرتب دیدیم، رفرش کنیم یا اینکه از مرورگر microsoft edge استفاده کنیم که این مشکل رو نداره.

ایده‌ای، پیشنهادی، پاسخی و. را دریغ نکنید. فقط امیدوارم راه حل ساده‌ای نداشته باشه. راه حلی که من نادیده گرفتمش یا متوجّه نشدم :) آنگاه است که زبانم به ناسزا دراز خواهد شد!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آشپزباشی عشقولانه ها شیمی با ما Amirh JS خدمات مجالس غزال 09126119521 gorjestannet.parsablog.com آموزش موسیقی وبلاگ رسمی خواننده پاپ و دیسلاو ( آریا ای کی ) رضا نیوز